Kurzemes baznīcu kokgriezumu fotoizstāde

Kurzemes baznīcu kokgriezumu fotoizstāde

No šī gada 20. februāra koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” skatāma fotogrāfes Ivetas Skrastiņas izstāde “Kurzemes eņģeļi”.

Autore par izstādi “Kurzemes eņģeļi” stāsta: “… tas ir mans veltījums Latvijai 100 gadu jubilejā un vienlaikus pateicība tiem sargeņģeļiem, kuri pašaizliedzīgi stāvējuši pie Latvijas pirmsākumiem, sargājot gan mūsu dižgarus, gan ik katru vienkāršāko dvēselīti. Ir jāparāda gods vēl kādam Latvijas lepnumam – Kurzemes baznīcu kokgriezumiem - “kokā grieztiem eņģeļiem liepu lūku vīzēs” (no kādas dziesmas), ko arī taču radīja meistari–personības ap 300 gadiem pirms mums. Šodien liela daļa no tā visa ir spoži atjaunota un pilnvērtīgi iekļaujas Eiropas kultūras vērtībās. Kurzemes baznīcās ir īstas baroka, ziemeļu renesanses vai manierisma stilu pērles. Mūsu vēsture un vērtības tomēr balstās un, cerams, arī turpmāk balstīsies uz izcilām personībām, un jācer, ka katram no viņiem uz pleca sēž kāda teiksmaina, spārnota, iedvesmojoša būtne, eņģelis, kurš nes mierinājumu, iedvesmu, cerību un palīdzību. Palīdz rast spēku gan lielam, gan mazam darbam, radot svētīgas pārmaiņas…”.

Fotogrāfe aktīvi strādājusi pie tēmas par Kurzemes baznīcu krāšņajiem dekoriem, kas apkopoti mākslinieces darbos. Tādējādi izstādē skatītājs tuvāk varēs iepazīt Ugāles, Zlēku, Nurmes, Jaunpils, Apriķu, vecās Usmas baznīcas, Lestenes, Ēdoles, Piltenes un citu dievnamu dekoratīvo iekārtu izcilību.

Informāciju sagatavoja:
Irita Antoņeviča
irita@antonevica@riga.lv
T. 67181015