Austrasdienu lielkoncerts

Seminārs par namu apsaimniekošanu

Sekojot Austras Pumpures vēlējumam atjaunot viņas savulaik dziedātās koncertprogrammas, šogad Austrasbērni dziesminieku festivāla "Austrasdienas" ietvaros jaunā skanējumā restaurējuši komponista Imanta Kalniņa IV koncertprogrammu, kas tapusi Atmodas laika noskaņā. Gan Austrasbērnu kopkorī, gan solo izpildījumos skanēs tādas dziesmas kā “Nu visas mīlestības”, “Es visas domas”, “Tāpat vien”, “Rūķīšu dziesma Guliveram”, “Mīlestība ir tuvu jau”, “Sniegbaltīte” un daudzas citas.

Koncertā skanēs un savu vietu radīs arī Austrasbērnu – Silvijas Silavas, Agitas Kaužēnas, Laines Ligeres-Stengrevicas, Ulda Ozola, Arņa Miltiņa, Ērika Pozemkovska, Jāņa Rūča un citu pašsacerētās dziesmas. Dziesminieces Austras Pumpures paspārnē esošie nereti atklāja sevī talantu saklausīt dziesmas jeb ļaut tām atnākt, ietērpjoties melodijā un vārdos. Pati Austra dziesmas nesacerēja, taču ar savu spēju uzklausīt un harizmātisko personību, iedvesmoja daudzus citus un būtiski veicināja latviešu dziesminieku kustības veidošanos.

Leģendārās Austras Pumpures repertuārā nozīmīgu lomu allaž ieņēmušas latviešu tautasdziesmas, tādēļ ik gadu tās skan arī “Austrasdienās”, tāpat arī šoreiz. Austrasbērni, kā arī etno kompānija “Zeidi” izpildīs sev tuvākās un skanīgākās latviešu tautasdziesmas. Tā būs arī patīkama sadziedāšanās ar koncerta apmeklētājiem.

Koncertu vada Arnis Miltiņš, Simona Rača un Dace Circene.