Arhitekta Jāņa Alkšņa
150 gadu jubilejas izstādes atklāšana

Arhitektam Jānim Alksnim 150

15.septembrī plkst. 12.00 ar foto izstādes atklāšanu tiks atzīmēta izcilā latviešu arhitekta Jāņa Alkšņa 150. dzimšanas diena. ”Koka Rīgas” telpās atklās meistara projektēto ēku fotogrāfiju izstādi, būs klausāma profesora Jāņa Krastiņa lekcija par Alkšņa arhitektūru, pēc kuras interesenti aicināti doties Vladimira Eihenbauma vadītā ekskursijā uz 2018. gadā renovēto māju Tallinas ielā 86, kuru savulaik projektējis Jānis Alksnis.

Izstādes mērķis – godināt meistaru, parādot Jāņa Alkšņa daiļrades daudzveidību, un izsekot Rīgas kultūras sakarībām no 20.gadsimta sākuma līdz mūsdienām.

“Izstāde ir ne tikai stāsts par izcila cilvēka daiļradi, bet arī aicinājums rīkoties – saudzēt mūsu kultūras mantojumu un, protams, domāt par Rīgas dzīvojamā fonda renovāciju. Temēs piedāvājam savu piemēru – renovēto ēku Tallinas ielā 86, kas tika uzcelta 1913. gadā pēc Jāņa Alkšņa projekta, ”norāda nama saimnieks.

Pēc izstādes atklāšanas ar lekciju par Alkšņa darbiem, to nozīmību un ēkām, kas arvien veido Rīgas tēlu, uzstāsies profesors Jānis Krastiņš – Latvijas arhitektūras pētnieks un grāmatas“Arhitekts Jānis Alksnis 1869-1939” autors.

Pēc lekcijas vēsturnieks un koka ēku renovācijas centra “Koka Rīga” vadītājs Vladimirs Eihenbaums aicinās uz ekskursiju Tallinas ielā 86, ko 1913. gadā uzcēlis Jānis Alksnis. Māja uz Krāsotāju un Tallinas ielas stūra atjaunota saskaņā ar prasībām, kas tiek piemērotas arhitektūras pieminekļiem. Ēkas fasādes daļā restaurēti arhitekta radītie bareljefi – Tallinas ielas pusē kompozīcija ar divām lauvām, bet Krāsotāju ielas pusē panno ar saulespuķēm. Pēc ekskursijas apmeklētājiem tiks piedāvāts simbolisks cienasts.

Informāciju sagatavoja:
Irita Antoņeviča
irita@antonevica@riga.lv
T. 67181015