Pilsētvides balvas “Rīgas metrs” atzinība.

Šī gada 14. martā tika izziņoti trešās neatkarīgās pilsētvides balvas-etalona "Rīgas metrs 2018" laureāti. Par mūža ieguldījumu balva piešķirta koka ēku renovācijas centra “Koka Rīga” vadītājam Vladimiram Eihenbaumam.

Pilsētvides balvas “Rīgas metrs” atzinība

Šī balvu 2017. gada pavasarī dibinājis tūrisma speciālists Mārtiņš Eņģelis ar mērķi izcelt procesus, kas pilsētā atklāj, rada, rāda vai pierāda stāstus ar nozīmi, motivējot un kopjot produktīvu augsni jauniem projektiem. "Stiprinot arī pašu laureātu cīņassparu, etalonam tika nominēti tie aizgājušā gada procesi, kuru mērķis bijis izteikti spilgti un atbildīgi savienot pilsētu ar pilsētnieku un atstāt nozīmīgu nospiedumu ar vienu mugurkaulu – mūsdienu Rīga, veicinot tās izpēti, attīstību, atdzīvināšanu, kritiku, svaigas izpausmes," teikts balvas aprakstā.

Žūrijas pamatsastāvu veido arhitekts, urbānists un aktīvists Oto Ozols, Žaņa Lipkes memoriāla direktore un aktīviste Lolita Tomsone, kā arī "Rīgas metra" pilsētvides balvas aizsācējs Mārtiņš Eņģelis. Šogad notika arī sabiedrības balsojums, kurā par visiem nominētajiem projektiem nedēļas laikā balsi atdeva teju pustūkstotis cilvēku. Sabiedrības balsojuma rezultāti līdzīgi tika ņemti vērā fināla vērtējumā kā ceturtais žūrijas loceklis.

Vairāk par balvu un citiem laureātiem iespējams lasīt portālā www.capitalriga.eu.