Instrumentālās muzicēšanas
tradīciju pārmantošanas projekta,
tautas mūzikas festivāla “Dzīvā mūzika”
pasākumi notiek no 19. līdz 21.oktobrim
Limbažos un Rīgā.

Tautas mūzikas festivāls “Dzīvā mūzika” Tautas mūzikas festivāls “Dzīvā mūzika”

Instrumentālās muzicēšanas tradīciju pārmantošanas projekta, tautas mūzikas festivāla “Dzīvā mūzika” pasākumi notiek no 19. līdz 21.oktobrim Limbažos un Rīgā. Festivāls “Dzīvā mūzika”, kā ierasts, oktobra beigās aicina pārlūkot instrumentu spēles tradīcijas un par šī gada tēmu izraudzījies kokles spēli. Nacionālā simbola statusu ieguvušais tautas instruments Latvijas simtgades gadā nav palicis bez ievērības. Arī “Dzīvā mūzika” vēlas dot savu artavu kokļu daudzināšanā un festivāla koncertos un meistarklasēs piedāvā atskatīties, kādas izmaiņas šis arhaiskais instruments piedzīvojis pēdējo simts gadu laikā. Kādu jaunu spēles tradīciju un instrumentu rašanos tas ir rosinājis un kā šie procesi – gan tradīcijas izmaiņas, gan seno instrumentu atdzimšana ir noritējusi pie mums un kaimiņu zemēs, kas arī sevi pieskaita Baltijas kokļu spēles reģionam.
Tautas mūzikas festivāla “Dzīvā mūzika” ietvaros notiekošos pasākumus aicināts apmeklēt ikviens interesents. Ieeja koncertos un meistarklasēs – bez maksas.
Festivālu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs un biedrība “Skaņumāja”. Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Valsts meži un Limbažu novada dome.

Festivāla programma:

19. oktobrī 19:00
Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”, Krāsotāju ielā 12, Rīgā

Festivāla ieskaņu pasākums – tradicionālo deju vakars kokļu mūzikas pavadībā.
Piedalās koklētāji un dancotāji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

20. oktobrī 18:00
Limbažu novada domes zālē, Rīgas ielā 16, Limbažos

Svētku koncerts “Koklēdamis, spēlēdamis”.

21. oktobrī
Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”, Krāsotāju ielā 12, Rīgā

12:00 Lekcijas un meistarklases.
Vada Aušra Butkauskienė (Birži), Gaļina Lobkova (Sanktpēterburga), Laura Lukenskiene (Kauņa), Tuule Kann (Tallina), Ansis Jansons un Ilmārs Pumpurs (Rīga).

17:00 Kokļu mūzikas koncerts.


Festivālā piedalās:
Ansis Jansons un kokļu spēles studija «Kokļu mežs» (Rīga), koklētāju ansamblis «Accorda» (Valmiera), Valters Reiznieks un grupa «Ziemeļmala» (Limbaži), «Skaņumājas muzikanti» (Krape), Tulle Kaan, Karmen Juhkam, Laura Lehto (Igaunija), Laura Lukenskiene, Aušra Butkauskienė (Lietuva), Gaļina Lobkova (Krievija).