Atklāta izstāde
“Voldemāra Andersona fotogrāfija”
Izstāde apskatāma līdz 22. jūnijam
Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”
Krāsotāju ielā 12.

Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” 2017. gada 25. maijā notika izstādes “Voldemāra Andersona fotogrāfija. 1920.-30. gadi atklāšana ”. Izstādē aplūkojamas 80 fotogrāfijas, kuru autors ir latviešu izcelsmes mākslinieks Voldemārs Andersons (1891‒1938). Savu mākslinieka izglītību V.Andersons uzsāka Rīgā, bet Pirmais pasaules karš viņu aizveda uz Krieviju, kur viņš pabeidza Augstākās mākslinieciski tehniskās meistarklases Maskavā, K. A. Korovina klasē 1924. gadā. Mākslinieka radošās aktivitātes cieši saistītas ar latviešu kultūrizglītības biedrību “Prometejs” Krievijā.

“Izstādes ideja un koncpecija aizsākās kā aizraušanās ar vēsturi, kā mēģinājums izprast un pārdomāt lielos un traģiskos pagājušā gadsmita notikumos”– savās pārdomās dalās Aleksandrs Šļičkovs, izstādes rīkotājs, nekomerciālās partnerības «Svjaz vremenji» («Связь времён») priekšsēdētājs. “Svarīgākajos tā laika notikumos piedalījās ļoti daudz rīdzinieku. Tieši šeit, Rīgā es iepazinos ar mākslinieka un fotogrāfa Voldemāra Andersona daiļradi. 1920.-30.gados viņš radīja fotogrāfiju sēriju, kurai pateicoties mēs šodien varam ieraudīt to dienu nozīmīgākos notikumus laikabiedra acīm. Vēstures izzināšana tieši no šāda rakursa var mums ļoti daudzko atklāt”.

Kā nozīmīgu laikmeta, vēstures un mākslas liecību, šo izstādi novērtēja arī vēsturnieks un centra “Koka Rīga” direktors Voldemārs Eihenbaums un Latvijas Kara muzeja direktore Aija Fleija, kuri abi atzīmēja fotogrāfijā atrodamo detaļu un tēlu svarīgumu un izteiksmību, apzinoties 1920.-30. gadu vēsturi, kā arī tos notikumos, kas sekoja vēlāk. Savukārt, fotovēsturnieks un kolekcionārs Pēteris Korsārs Voldemāra Andersona daiļradi raksturoja kā interesantu un nozīmīgu atklājumu Latvijas fotogrāfijas vēsturē.

Izstāde “Voldemāra Andersona fotogrāfija. 1920.-30.gadi laikabiedra acīm” ir unikāla iespēja sajust aizgājušo laikmeta garu. Šī ekspozīcija ir fotovērojums, vizuāla dienasgrāmata, kas atdzīvina laikmeta garu. Lauku dzīves vienkāršība, 1920.-30.gadu sadzīve aizkustina un liek aizdomāties par ikdienišķo, kas allaž ieskauj visus lielos vēstures notikumus. Izstādē ir apkopotas gan ainavas un portreti, kā arī dažādas ikdienišķas situācijas, kas bijušas nozīmīgas fotografēto ļaužu dzīvē.
Izstādes ietvaros izdots arī katalogs.

Atklāšanas runas teica:
Latvijas Kara muzeja direktore Aija Fleija (pirmā no kreisās)
Rīgas Domes Austrumu Izpilddirekcijas Kuktūras projektu vadītāja
Aija Briede (otrā no kreisās);
Vēsturnieks, Koka ēku renovācijas centra “Koka Rīga” direktors
Voldemārs Eihenbaums (trešais no kreisās);
Fonda "Silo Duhi" un nekomerciālās partnerības "Svjaz vremen"
dibinātājs, kolekcionārs un izstādes veidotājs Aleksandrs Šličkovs.
www.andersonexhibition.lv

Izstāde apskatāma līdz 2017. gada 22. jūnijam.