Centrā “Koka Rīga” ikvienam būs iespēja aplūkot
biedrības „Gaismas stars” izstādi
„Portreti un pašportreti”
tā tiks atklāta 7.novembrī plkst. 14.00
“Koka Rīga” telpās (Krāsotāju ielā 12, Rīgā)
un būs aplūkojama līdz 10.novembrim (ieskaitot)
laikā no plkst.11 līdz 17.

Cilvēki ar garīgās veselības traucējumiem iznāk tuvplānā

Jau 7.novembrī „Koka Rīgā” ikvienam būs iespēja aplūkot biedrības „Gaismas stars”, kas ir atbalsta grupa personām ar garīgās veselības traucējumiem un viņu tuviniekiem, divdesmit gadu jubilejas izstādi „Portreti un pašportreti”.

Izstāde „Portreti un pašportreti” tiks atklāta 2017.gada 7.novembrī plkst.14.00 „Koka Rīga” telpās (Krāsotāju ielā 12, Rīgā) un būs aplūkojama līdz 10.novembrim (ieskaitot) laikā no plkst.11 līdz 17.

„Šī būs mūsu atklātākā izstāde kāda vien bijusi. „Gaismas stara” apmeklētāju rakstura šķautnes un dzīves redzējums fotogrāfijās, pašu veidotajos darbos un stāstos par to, kas katram no viņiem šajā dzīves posmā ir būtisks. Mēs parādāmies tuvplānā,” stāsta viena no biedrības „Gaismas stars” darbiniecēm un izstādes rīkotājām Dace Kalniņa.

Izstādes mērķis ir pievērst uzmanību cilvēkam, nevis saslimšanai. Aiz katra darba ir personība ar saviem sapņiem un vēlmi būt saprastiem, pieņemtiem, sabiedrībā noderīgiem. Cilvēki, kas, neskatoties uz saslimšanu, var strādāt un radīt skaistus darbus, gūt gandarījumu un novērtējumu no apkārtējiem.

„Izstādes atklāšanas dienu gaidām ar satraukumu. Kāds no dalībniekiem drīzāk gribētu paslēpties balkoniņā, cits jau gatavs, ja ne uzstāties ar dziesmu, tad vismaz teikt atklāšanas runu. Mēs esam dažādi un dažādi ir mūsu darbi, bet gribam radīt svētkus sev un citiem – atzīmēt biedrības dzimšanas dienu,” atklāj viena no biedrības „Gaismas stars” darbiniecēm un izstādes rīkotājām Kristīne Zinkeviča.

„Portretos un pašportretos” būs aplūkojami darbi, kas tapuši kokapstrādes, keramikas un rokdarbu darbnīcās, kā arī fotogrāfijas, dalībnieku stāsti un arī kāds īpašs video.

Biedrība „Gaismas stars” dibināta 1997.gadā, pateicoties psihiatrijas pakalpojumu lietotāju vecāku iniciatīvai. Biedrības mērķis ir veicināt personu ar garīgās veselības traucējumiem sociālo funkcionēšanas spēju saglabāšanu un uzlabošanu, kā arī iekļaušanos sabiedrībā. Divdesmit gadu laikā biedrību apmeklējuši jau 150 cilvēki vecumā no astoņpadsmit līdz sešdesmit vienam gadam.

Plašāka informācija:
Dace Kalniņa
projektu vadītāja
Tālr.: 67272873
gaismasstars@inbox.lv
www.gaismasstars.lv