18 OKTOBRIS

30. oktobrī
Pirmo reizi Latvijā
notiks Cimboļu mūzikas svētki!

30. oktobrī
Pirmo reizi Latvijā notiks Cimboļu mūzikas svētki!

No 2016. gada 28. līdz 30. oktobrim Rīgā un Rēzeknes novada Lūznavā Cimboļu mūzikas svētkos pulcēsies nedaudzie pašmāju tradicionālās cimboles spēlmaņi un viesi no ārvalstīm. Koncertos un instrumentu spēles meistarklasēs būs iespēja izbaudīt šī savdabīgā instrumenta skanējumu dažādos tradicionālo instrumentu sastāvos, uzzināt par instrumenta vietu Latvijas un kaimiņzemju mūzikas tradīcijās, kā arī praktiski iepazīties ar dažādiem cimboles spēles paņēmieniem.

30. oktobrī
Pirmo reizi Latvijā notiks Cimboļu mūzikas svētki!

Ar īpašiem āmuriņiem skandināmais stīgu instruments, kura izcelsmi saista ar Tuvo Austrumu zemēm, laika gaitā radis vietu daudzu pasaules tautu tradicionālajā mūzikā. 19. gadsimtā cimboles bija labi pazīstamas visā Latvijas teritorijā, bet visilgāk saglabājušās Latgales ciemos, Daugavpils, Dagdas un Krāslavas novados.

“Sabiedrībā arvien pieaugošā interese par savas zemes un novadu kultūras tradīcijām un izzūdošo prasmju saglabāšanu arī cimbolēm devusi cerības uz atdzimšanu. Biedrības “Skaņumāja” un Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotie Cimboļu mūzikas svētki būs gan atskats uz jau paveikto, gan jauns solis tautas tradīciju saglabāšanā un bagātināšanā,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas mūzikas eksperts Ilmārs Pumpurs.

Piektdiena, 28. oktobrī Folkklubā ALA (Peldu ielā 19, Rīgā) plkst. 21.00 svētkus ieskandinās ārvalstu viesu koncerts.
Sestdien, 29. oktobrī Lūznavas muižā (Pils ielā 8, Lūznavā, Rēzeknes novadā) plkst. 19.00 ikviens aicināts uz Leģendu nakti un Cimboļu mūzikas koncertu.

Svētdien, 30. oktobrī Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” (Krāsotāju ielā 12, Rīgā) no plkst. 12.00 līdz 14.30 notiks instrumentu un ansambļa spēles meistarklases, savukārt plkst. 16.00 svētkus noslēgs Cimboļu mūzikas koncerts.

Svētkos piedalīsies cimboļu spēlmanis un meistars Ales Losj ar grupu (Baltkrievija), Klaipēdas danču kluba muzikanti (Lietuva), ansamblis “Cimbalova muzika Bača” (Čehija), kapela “Dziga” (Rēzekne), Rēzeknes mūzikas vidusskolas tautas mūzikas programmas audzēkņi un tautas mūzikas kapelas “Cielava” spēlmaņi (Salacgrīva).

Cimboļu mūzikas svētki ir Tradicionālo instrumentu spēles pārmantošanas projekta „Dzīvā mūzika” gadskārtējais pasākums.