Apstiprināts: 20.11.2018.

Nr. 0079.

CEILONAS TĒJA

vāciski: Ceylon Tee; krieviski: Цейлонский чай

Ceilonas tēja Ceilonas tēja Ceilonas tēja Ceilonas tēja Ceilonas tēja

Gads: 1930. gads
Materiāls: Tēja un papīrs
Izmērs: 8.5cm x 5.5cm x 6cm
Dāvinātājs: V. Eihenbaums

Ceilonas tēja

Ceilonas tēja ir populāra melnā tēja, pazīstama arī kā Šrilankas tēja, jo to audzē Šrilankā.

Ceilonas tēja

Ceilonas melnā tēja veicina sirds un asinsvadu veselību, samazina holesterīnu un pazemina asinsspiedienu. Unikālais vitamīnu un minerālvielu maisījums, kas veicina sirds veselību.

Armijas ekonomiskais veikals

Ceilonas tēja

Rīgā, Audējuielā 16.

Ceilonas tēja

Jaunceltne pabeigta 1938. gadā.

Ceilonas tēja

Veikals lepojās, ka tā devīze ir “Nevis pircējs veikalam, bet veikals – pircējam” un ka tas nedzena spēclielas peļņas, saskrūvējot cenas, bet gan nopelna ar ātru apgrozījumu – pircējs, tajā iepērkoties, nopelnīja 15 santīmus, kamēr pats veikals tikai vienu santīmu.

Ceilonas tēja

AEV žilbināja ar Rīgā nekur vēl neredzētām slīdošām kāpnēm, modernām virpuļdurvīm, ātriem liftiem un daudzām jaunām nodaļām. Visos sīkumos bija piedomāts par pircēju prasībām, labsajūtu un ērtībām – bijusi pat speciāla suņu garderobe.

Ceilonas tēja
Ceilonas tēja

Sāpīgas pārmaiņas Armijas ekonomiskā veikala dzīvē ieviesa Otrais pasaules karš.

Ceilonas tēja

1940. gada 5. oktobrī AEV pārgāja Tirdzniecības tautas komisariāta pārziņā un tika pakļauts Galvenajai valsts tirdzniecības pārvaldei, turpmāk saucoties par “Rīgas universālveikalu”.

Ceilonas tēja

Padomju laiks skāra visus Rīgas izsmalcinātās iepirkšanās paradīzes stāvus. 1953. gadā tika iznīcināta svirpuļdurvis pie veikala ieejas,tās aizvietojot arvējtveri, demontēja eskalatoru, zivju nodaļā likvidēja akvāriju. Oriģinālā pelēko keramikas flīžu grīda tika nomainīta pret Terraco betona grīdu. Vienīgi piektā stāva zālē,kur padomju laikā bija ierīkots restorāns “Astorija” 30. gadu oriģinālās dekora detaļas tika paglābtas no iznīcības.

Ceilonas tēja

Universālveikalu 1997. gada decembrī iegādājās uzņēmums Linstow Center Management, pēc rekonstrukcijas pirmie divi stāvi no jauna durvi svēra 1997. gada decembrī un pārējie 1998. gada maijā.

Ceilonas tēja

Pēc vērienīgas ēkas rekonstrukcijas 2006. gadā tirdzniecības centrs tika apvienots ar Rīdzenes ielu un „Galerija Centrs” kļuva par Baltijā pirmo iepirkšanās galeriju ar stiklajumtu. Tā kopējā platība ir 32 tūkstoši kvadrātmetru, kas divas reizes pārsniedza bijušā universālveikalu „Centrs” platību.

Ceilonas tēja