RENOVĒTAS ĒKAS

Veicinot sabiedrības interesi par koka arhitektūras saglabāšanu koka ēku renovācijas centrs „KOKA RĪGA” turpmāk ik gadus izteiks uzslavu veiksmīgi atjaunotu ēku īpašniekiem, piešķirot īpašas norādes – atzinības plāksnītes, bet pārējiem restaurācijas dalībniekiem – atzinības rakstus.

NOMINĒTI NAMI
MMXIV

Elizabetes iela 25., Gr. 19/44.
Ziemeļu priekšpilsēta.
Centra apkaime.

Divu stāvu koka īres namu klasiskā stilā būvējis arhitekts Jūliuss Kārlis Pfeifers pēc arhitekta Jūliussa Pfeifera 06.04.1882. gadā apstiprināta projekta.
1998. gadā namīpašniece Iveta Romančuka ar profesionālu restauratoru - Māra Līdakas un Daiņa Lazdāna palīdzību renovē ēku, izveidojot īres un tirdzniecības telpas, uzlabojot namīpašuma kapacitāti un pārvēršot to par ekonomiski izdevīgu objektu. Maksimāli saglabāts vēsturiskais koka apšuvums, ieejas mezgla durvis un sīkas dekoratīvas detaļas, pie tam šis objekts restaurēts ļoti saudzīgi, izmantojot ekoloģiskas un dabai draudzīgas krāsas.

Krišjāņa Barona iela Nr. 45/47., Gr. 22/99.
Centra rajons.
Centra apkaime.

No trim koka ēkām sastāvošo namu ansambli būvējis Rīgas tirgotājs Averians Hrustalevs pēc arhitekta Viktora de Grabbe 15.05.1879. gadā apstiprinātā projekta.
Divu stāvu klasiska stila koka īres nams uz Stabu ielas stūra tapis pēc arhitekta Viktora de Grabbe 09.01.1978. gadā apstiprināta projekta, un 1923. gadā tajā ierīkoti tirgotavu skatlogi un pagalma divu stāvu koka īres nams ar atklātu Šveices stila galeriju.
2005. gadā namīpašnieki Raimonds Liepnieks un Aigars Zeidaks pēc arhitektes Daces Ūdres projekta renovē ēku, izveidojot īres un tirdzniecības telpas, uzlabojot namīpašuma kapacitāti un pārvēršot to par ekonomiski izdevīgu objektu, maksimāli saglabājot vēsturisko koka apšuvumu, balkonus, ieejas mezgla durvis un sīkas dekoratīvas detaļas.

Tallinas iela 34., Gr. 28/18.
Centra rajons.
Centra apkaime.

Divu stāvu klasiska stila koka īres namu Tallinas un Tērbatas ielu stūrī būvējis zemnieks Jozefs Sapožinskis pēc arhitekta Otto Dīces 20.04.1890. gadā apstiprināta projekta.
Otro divu stāvu klasiska stila koka īres namu klasiskā Tērbatas ielas pusē būvējis zemnieks Jānis Sakne pēc arhitekta Oskara Bāra 27.02.1896. gadā apstiprināta projekta.
2000. gadā namīpašnieks Jānis Dinne pasūtija arhitektūras birojam „SIA Valeinis un Stepe” Tērbatas ielas korpusa rekonstrukcijas projektu, 2001. gadā namīpašnieks Mārtiņš Zemītis ar arhitektu biroja „SIA Valeinis un Stepe” palīdzību renovē arī centrālo korpusu, izveidojot īres un tirdzniecības telpas, uzlabojot namīpašuma kapacitāti un pārvēršot to par ekonomiski izdevīgu objektu, maksimāli saglabājot vēsturisko koka apšuvumu, ievērojot senās nambūvniecības tradīcijas: pilastrus, logu aiļu apšuvumu līstes, sandriķus.
2004. gadā namīpašnieki Aleksandrs Grava un Nikolajs Mitejevs papildina ēku ar bēniņu stāva pārbūvi, pēc būvinženiera Aleksandra Kovaļeva projekta izveidojot skaistu bēniņstāva logaiļu izbūvi ar vieglu šveiciešu stila noskaņu.

Kuldīgas iela 24., Gr. 60/182.
Kurzemes rajons.
Āgenskalna apkaime.

Divu stāvu koka īres namu nacionālā romantisma stilā būvējis jānis Mihelsons pēc arhitekta Eižena Laubes 23.09.1911. gadā apstiprināta projekta.
2008. gadā namīpašnieks SIA „Kuldīgas 24” pasūtīja arhitektam Egilam Bušam ēkas rekonstrukcijas projektu. Renovācijas rezultātā namīpašums atjaunots, pārvēršot to par iedzīvotājiem ekonomiski izdevīgu objektu. Atjaunotas komunikācijas, maksimāli saglabāts vēsturiskais koka apšuvums, ievērojot senās nambūvniecības tradīcijas - perfekti atjaunotas ieejas mezgla durvis, veranda, logu aiļu sandriķi un apmales. Šis ir spilgts piemērs ēku īpašnieku kopdarbam, izceļot ne tikai arhitektūras mantojumu, bet arī ierīkojot patīkamu dzīves vidi.

Zvejnieku iela 5a, Gr. 62/27.
Kurzemes rajons.
Apkaime Ķīpsala.

Divu stāvu koka īres un tirdzniecības namu nacionālā romantisma stila būvējis zvejnieks Jānis Purmalis pēc arhitekta Eižena Laubes 13.02.1909. gadā apstiprināta projekta.
2003. gadā namīpašnieks „SIA Ziemeļzunds” pēc arhitektes Zaigas Gailes izstrādāta projekta ēku renovē - namīpašums atjaunots, pārvēršot to par iedzīvotājiem ekonomiski izdevīgu objektu. Atjaunotas komunikācijas, maksimāli saglabāts vēsturiskais koka apšuvums, ieverojot senās nambūvniecības tradīcijas, atjaunotas ieejas mezgla durvis, logu aiļu sandriķi un apmales.

Cēsu iela 21., Gr. 26/103.
Vidzemes priekšpilsēta.
Brasas apkaime.

Divu stāvu koka īres namu klasiska stila būvējis Rīgas tirgotājs Georgs Barkovskis, pēc arhitekta Otto Dīces 06.02.1881. gadā apstiprināta projekta.
2003. gadā namīpašnieks Martins Zemītis pēc arhitektes Daces Ūdres projekta renovē ēku, izveidojot īres un tirdzniecības telpas, uzlabojot namīpašuma kapacitāti un pārvēršot to par ekonomiski izdevīgu objektu. Maksimāli saglabāts vēsturiskais koka apšuvums, balkoni, ieejas mezgla durvis, pilastri un sīkas dekoratīvas detaļas.